Lietuvos gyventojų pajamos ir gyvenimo sąlygos
(2023 m. leidimas)
Pagrindiniai pajamų šaltiniai
Nuotr. iš Pixabay.com
65 proc. namų ūkių pagrindinis piniginių pajamų šaltinis 2022 m. buvo darbo pajamos. Samdomojo darbo pajamas kaip pagrindinį pajamų šaltinį įvardijo 57 proc. namų ūkių. 34 proc. namų ūkių pagrindinis pragyvenimo šaltinis buvo socialinės išmokos. Palyginti su 2021 m., iš darbo pajamų gyvenančių namų ūkių ir iš socialinių išmokų gyvenančių namų ūkių lyginamoji dalis nepasikeitė.
Ypač daug gyvenančių iš socialinių išmokų asmenų buvo dviejų suaugusių asmenų, iš kurių bent vienas buvo 65 metų ar vyresnis ir vieno asmens namų ūkiuose. Socialinės išmokos senatvėje buvo pagrindinis piniginių pajamų šaltinis 64 proc. dviejų suaugusių asmenų, iš kurių bent vienas buvo 65 metų ar vyresnis, ir 42 proc. vieno asmens namų ūkių, kitos socialinės išmokos – atitinkamai 3 ir 8 proc. minėtų namų ūkių tipų.
Socialinės išmokos 2022 m. buvo pagrindinis pajamų šaltinis 35 proc. miesto ir trečdaliui kaimo namų ūkių, palyginti su 2021 m., ši dalis beveik nepasikeitė. Didžiuosiuose miestuose socialinės išmokos buvo pagrindinis pajamų šaltinis 31 proc. namų ūkių, kituose miestuose – 41 proc.
Namų ūkiai pagal pagrindinį piniginių pajamų šaltinį ir gyvenamąją vietovę 2022 m.
Naujausius ir išsamiausius duomenis rasite Rodiklių duomenų bazėje
Namų ūkiai pagal pagrindinį piniginių pajamų šaltinį ir namų ūkio tipą 2022 m.
Naujausius ir išsamiausius duomenis rasite Rodiklių duomenų bazėje
Daugiau:
Namų ūkiai pagal pagrindinį piniginių pajamų šaltinį
Namų ūkiai pagal pagrindinį piniginių pajamų šaltinį apskrityse
Daugiau susijusių terminų ir paaiškinimų ieškokite Statistikos terminų žodyne.