Lietuvos statistikos metraštis
(2019 m. leidimas)
Mokėjimų balansas
Lietuvos Banko duomenys
Šaltinis: Lietuvos bankas https://www.lb.lt/lt/statistika
Mokėjimų balansas tai statistinė ataskaita, į kurią įtraukiamos šalies atitinkamo laikotarpio ekonominės operacijos tarptautiniu mastu. Joje parodomos ekonominės operacijos (sandoriai) tarp šalies ekonomikos subjektų (rezidentų) ir užsienio ekonomikos subjektų (nerezidentų). Ekonominė operacija mokėjimų balanse apibrėžiama kaip ekonominis srautas, parodantis ekonominės vertės sukūrimą, pokytį, mainus, perdavimą arba išnykimą.
Einamojoje ir kapitalo sąskaitose kredito ir debeto įrašai pateikiami su teigiamais ženklais, išskyrus atvejus, kai sandoris turi neigiamą reikšmę, pavyzdžiui, reinvestuotas nuostolis. Finansinėje sąskaitoje teigiami skaičiai reiškia turto arba įsipareigojimų didėjimą, o neigiami skaičiai – mažėjimą. Tokie balansuojantys rodikliai, kaip Einamosios sąskaitos balansas ar Grynasis skolinimas (Grynasis skolinimasis) visada bus traktuojami kaip kredito ir debeto arba turto (Grynasis įsigytas finansinis turtas) ir įsipareigojimų (Grynieji prisiimti įsipareigojimai) skirtumas.
Mokėjimų balansas (ketvirtinis)
Šaltinis: Lietuvos bankas https://www.lb.lt/lt/mokejimu-balansas-ketvircio
Tarptautinių investicijų balansas yra statistinė ataskaita, kuri parodo šalies finansinio užsienio turto ir įsipareigojimų užsieniui likučius atitinkamo ataskaitinio laikotarpio pabaigoje. Pats tarptautinių investicijų balansas (užsienio turto ir tarptautinių finansinių įsipareigojimų likučių skirtumas) parodo, ar šalis yra debitorė, ar kreditorė užsienio šalių atžvilgiu, o kartu su nefinansinio turto likučiais – grynąją šalies ekonomikos vertę.
Tarptautinių investicijų balansas (ketvirtinis)
Šaltinis: Lietuvos bankas https://www.lb.lt/lt/tarptautiniu-investiciju-balansas
Daugiau susijusių terminų ieškokite Statistikos terminų žodyne.